2014. január 24., péntek

A tenger gyógyító ereje


Nem tudom ki hogyan van vele, engem a tenger látványa és morajlása tökéletesen megnyugtat és kikapcsol. Egy hosszú séta a parton naplementében, hmmmmmmmm. Többet ér mint egy hét alvás.:)





Arról nem is beszélve, hogy a finom sós víz hogy feldobja az embert, szinte könnyebbnek és energikusabbnak érzem magam tőle.

Az óceán mérhetetlen erőt és életet hordoz magában. Ezekben a sós őstengerekben kezdődött minden és a mai napig ők adnak otthont több százezer élőlénynek.

A tenger ha hiszed, ha nem, benned van. Az emberi test két legfontosabb alkotóeleme a víz és a só. A könny, az izzadság, a magzatvíz mind kitűnő példák erre.

Nemcsak a testnedvek összetétele, hanem az emberek változó hangulata is a tengert idézi.  

A huszadik század elején René Quinton francia biológus kisérletei kimutatták (1904 Párizs), hogy a fehérvérsejtek életben maradnak sós tengervízben, mivel ez utóbbi  teljesen azonos összetételű azzal a nedvvel, amiben a sejtek úsznak.

Általa derült fény arra, hogy a vérplazma és a tengervíz  meglepően hasonlítanak egymásra. Ettől kezdve több millió kezelést végeztek embereken és állatokon egyaránt kiváló eredményekkel. Többek között kimerültséget, mérgezést és bélproblémákát gyógyítottak tengervíz beinyekciózásával.

1872.-ben Dittmar azt a felfedezést tette, hogy a Mengyelejev periódusos rendszerében lévő minden elem jelen van a tengervízben, így az emberi test számára legfontosabbak is, mint kálcium (Ca),  jód (I), kálium (K), nátrium (Na).

Ezek után nem csoda, hogy a tengervízzel való főzésnek is eljött az ideje.  Bizony, ma már kapható előre csomagolt tengervíz kifejezetten gasztronómiai célokra. Az oxigénben és ásványi anyagokban gazdag tengervíz igazán alkalmas arra, hogy feldobjunk vele egy jó kis halvacsorát.

Amint látjátok, a tengerben megtalálható minden, ami az élethez nélkülözhetetlen. Szerencsések az algák, hogy ilyen környezetben fejlődhetnek. És persze mi is, hogy megehetjük őket. J

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése